6.PSG Zlín0
7.HC Kometa Brno0
podrobnosti»

Aktuality

Berani vstoupili do slovenského turnaje Rona Cup porážkou, se Skalicí prohráli 4:6. Hattrick vítězů dal Juraj Jurík ml.

16.08.2012 - Zlin Press - Roman Ordelt

Článek byl aktualizován o snímky z utkání. Hokejisté PSG Zlín podlehli v úvodním zápase mezinárodního turnaje Rona Cup v Dubnici nad Váhom týmu HK 36 Skalica 4:6. Berani sice vyhráli úvodní třetinu, ale hrubě jim nevyšla prostřední část, ve které inkasovali čtyři góly. Přitom čistý hattrick vítězů zaznamenal za 204 sekundy Juraj Jurík ml., syn současného zlínského asistenta! Branky Zlína dali Tomáš Fořt, Jiří Ondráček, Marek Melenovský a Lukáš Finsterle.

Zlínské hokejisty čekají v rámci mezinárodního turnaje Rona Cup v Dubnici nad Váhom tři přípravné zápasy se slovenskými extraligovými týmy během tří dnů. V úvodním zápase turnaje proti Skalici dostali volno Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Tomáš Linhart a Petr Zámorský. Po zdravotních problémech začal teprve v pondělí s přípravou na ledě útočník Filip Čech, kterého trápil pásový opar a s jeho zápasovým nasazením na Slovensku se nepočítá.  Berani si vypracovali v úvodní třetině dvougólový náskok, Nejdříve v 8. minutě proměnil nájezd Fořt a poté Ondráček využil přesilovou hru, když akci předcházela ukázková přihrávka od nové tváře ve zlínské obraně Kotvana. V brance dostal příležitost Śedláček, který zlikvidoval stoprocentní šanci Školiaka a při šanci Stielera ho zachránila tyčka. Prostřední třetina hostům vůbec nevyšla, neboť přišli o slibný náskok a celkem čtyřikrát lovil gólman Sedláček puk ze své sítě. Čistý hattrick zaznamenal v dresu Skalice třiadvacetiletý Juraj Jurík, syn současného druhého kouče PSG. Zlínský odchovanec se vytáhl na svůj mateřský klub třemi brankami! Berani ve třetí třetině přidali na tempu, nicméně Záhoráci přidali další gól. Zlín vstřelil v 52. minutě kontaktní gól zásluhou Finsterleho, ale přes veškerou snahu se vyrovnat nepodařilo. Berani v závěru tlačili, ale všechny příležitosti pochytal brankář Trenčan. Po střele kapitána Čajánka zazvonila jen tyč. Zlín v závěru odvolal brankáře, při power play měli obrovské šance Tesařík a Veselý, nicméně tři sekundy před sirénou trefil prázdnou branku Kutálek.

První trenér PSG Rostislav Vlach k utkání uvedl: "V úvodní třetině jsme hráli dobře, ale ve druhé části přišel pětiminutový výpadek. Při power play jsme měli hodně šancí, ale úspěch to nepřineslo. Bohužel na bod to nestačilo. Možná jsme se po první třetině sebeuspokojili, Skalica skórovala a šla do vedení i se štěstím. Místo obrany jsme dost otevřeli hru a soupeř toho využil. Hattrick Juraje Juríka mladšího? Zřejmě měl motivaci a trošku i štěstí. V týmu Skalice jsou vesměs mladí kluci, bojovali a podařilo se jim dát i góly. Střetnutí mělo tempo a nasazení. Na našem výkonu každopádně útok předčil obranu. K vyrovnání jsme měli blízko."

Textovou on-line reportáž z utkání HK 36 Skalica - PSG Zlín na Rona Cupu jste mohli sledovat prostřednictvím serveru onlajny.cz zde.

RONA CUP 2012 v Dubnici nad Váhom - Memoriál Pavla Demitry

Čtvrtek 16. srpna 2012, 1. hrací den: HK 36 Skalica - PSG Zlín 6:4 (0:2, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. min Jurík (Kudrna), 25. Jurík (Trška), 25. Jurík (Gabriš, Kudrna), 26. Kudrna (Konečný), 48. Bartánus (Školiak), 60. Kutálek (Višňovský) - 8. Fořt, 18. Ondráček (Kotvan, Melenovský), 34. Melenovský (Ondráček, Kotvan), 52. Finsterle (Tesařík)

Dodatkové samostatné nájezdy: Skalica - Zlín 2:2 (I. Fořt +, Holovič +, II. Ondráček -, Rumpel -, III. Melenovský -, Stieler -, IV. Finsterle +,  Jurík -, V. Holík -, Preisinger +).

Vyloučení: 1:1 (Školiak - Kotvan)

Využití: 0:1

Rozhodčí: Matula - Kuník, Nosek

Diváci: 150

Zásahy brankáře: Jakub Sedláček 22

Sestavy - HK 36 SKALICA: Trenčan - Trška, Vyrúbalík, Gabriš, Kozák, Barák, Jankovič, Jaborník, Srnec - Preisinger, Bartánus, Školiak – Višnovský, Kudrna, J. Jurík ml. - Kutálek, Holovič, Šátek – Konečný, Rumpel, Stieler. Trenéři Oremus, Kosík.

PSG ZLÍN: Sedláček - Hamrlík, Řezníček, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Valenta, Šenkeřík - Honejsek, Čajánek, Veselý - Finsterle, Holík, Kubiš - Ondráček, Melenovský, Šlahař - Z. Okál ml., Fořt, Köhler. Trenéři Vlach, J. Jurík st.

Další výsledky úvodního hracího dne:

HC Košice – HC Oceláři Třinec 2:2 (0:1, 1:1 , 1:0). Branky a nahrávky: 31. min Brejčák (Slovák, Novák), 41. Šeda (Rob. Huna, Haščák) - 1. Růžička, 39. Bonk (Hrabal, Zíb). Doplňkové samostatné nájezdy: 2:2.

Dukla Trenčín – HC Verva Litvínov 3:5 (1:0, 0:3, 2:2). Branky a nahrávky: 16. min Pardavý (Bombic, Gašparovič), 41. Gašparovič (Filo, Tybor), 51. Rusnák (Šišovský) – 21. Hübl (Lukeš), 32. Kubát (Hübl, Lukeš), 38. Hanzl (Stříteský), 54. Posmyk (Kubát), 59. Černý (Hanzl, Trávníček). Doplňkové samostatné nájezdy: 0:4.