podrobnosti»

Aktuality

Plzeňský komplex nadále trvá, tým PSG Zlín prohrál poosmé v řadě s Indiány

05.02.2012 - Zlin Press - Roman Ordelt

Článek byl aktualizován o snímky z utkání. Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 47 kola Tipsport extraligy na domácím ledě s Plzní 1:2. Indiáni šli do vedení na začátku druhé třetiny a Zlín se poté celý zápas hnal za srovnáním stavu. To se mu povedlo v 51. minutě, nicméně za necelou minutu dali Západočeši rozhodující gól. Jedinou branku zaznamenal Tomáš Linhart. Zlín prohrál s Plzní i poosmé za sebou a na Západočechy zkrátka neumí zahrát. Nyní následuje reprezentační přestávka, extraliga pokračuje až 15. února.

V sestavě Zlína stále scházeli marodi Pavel Kubiš a brankář Luboš Horčička. Berani začali v citelném chladu velmi aktivně, hned v úvodu zápasu zahrozili Leška a poté Čajánek, ale gólman Svoboda udržel čisté konto. Na konci čtvrté minuty vystřelil Tesařík, ale trefil jen Svobodu stejně jako dorážející Ondráček. Indiáni se osmělili o minutu později, když ve stoprocentní šanci přestřelil plzeňský kapitán Straka. V šesté minutě mohl jít do vedení Zlín, ale Důras trefil pouze Svobodovu lapačku. Prokřehlí diváci viděli v úvodní třetině rychlý hokej s šancemi na obou stranách. V polovině úvodního dějství se prodral do brejku Holík, ale byl v rozhodující chvíli tísněn obráncem a gólman Svoboda bekhendovou střelu z jeho hole kryl. Berani hráli nadále aktivně, před plzeňským gólmanem zůstal osamocený obránce Řezníček, ale neuspěl podobně jako dorážející Ondráček. Na hostující straně dvakrát vystřelil nejlepší střelec hostů Duda, ale skóre se neměnilo. Zlín v závěru první třetiny vytvořil velký tlak, ale Hamrlík a Holík brankáře Svobodu nepřekonali. Mužstva odešla po první siréně do kabin za bezbrankového stavu.

Plzeň se ujala na začátku druhé třetiny vedení. Střelu Kratěny úspěšně tečoval před Sedláčkem kapitán Straka. Vedoucí gól Indiánů jakoby domácí srazil do kolen, jejich herní kombinace a koncovka vázly. Hostující gólman Svoboda měl ve 23. minutě i štěstí, neboť  střelu Köhlera si málem srazil za brankovou čáru. Domácím se naskytla v 28. minutě úvodní přesilová hra, když za faul loktem odešel za katr Duda. Hosté pozorně bránili a na hostující svatyni mířili slepými náboji Hamrlík a Galvas. Rovněž teč Romana Vlacha neskončila v síti. Domácí však neskládali zbraně, ale s koncovkou byli na štíru. Na bezchybného Svobodu nevyzráli Galvas, Čajánek ani Leška. Ke kýženému vyrovnání nevedla ani další početní výhoda v závěru druhé třetiny.

Rovněž ve třetí třetině předváděly oba týmy rychlý hokej. Střelu Vykoukala brankář Sedláček chytil, i když měl zakrytý výhled. Ani třetí početní výhodu po druhém trestu Pletky domácí nezužitkovali. Velkou šanci měl při ní v 50. minutě Leška, který zůstal zcela volný před Svobodou, ale svůj blafák nedotáhl do úspěšného konce. Nicméně těsně po nevyužité přesilovce se Zlín dočkal vyrovnání díky trefě obránce Linharta od modré čáry, plzeňský brankář měl zakrytý výhled a kotouč zaregistroval až v síti. Nerozhodný stav však dlouho nevydržel, po hrubé chybě v domácí rozehrávce se puku zmocnil Pletka, přihrál Kovářovi a brankář Sedláček si vybral slabší chvilku. Kovářovu střelu vyrazil nad sebe, nicméně při couvání do branky si srazil kotouč zády do sítě. Berani se poté ubránili oslabení při vyloučení Romana Vlacha a půldruhé minuty před třetí sirénou sáhli k power play. Plzeň však pozorně hrála v defenzivě a těsné vedení uhájila až do konce. Tým PSG Zlín prohrál poosmé za sebou s Plzní, naposledy se z výhry nad Západočechy radoval v extralize před dvěma lety (2. února 2010 po domácí výhře 4:1).

47. kolo Tipsport extraligy 2011/2012: PSG Zlín - HC Plzeň 1929 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. min Linhart (Ondráček, Vlach) - 22. Martin Straka (Kratěna), 52. Jan Kovář (Pletka)

Vyloučení: 1:3 (Roman Vlach - Duda, Pletka, Pletka)