podrobnosti»

Aktuality

Výborně! Hokejisté PSG vyhráli v Litvínově a vezou tři body za výhru

20.12.2011 - Zlin Press - Roman Ordelt

Článek byl aktualizován o snímky z utkání. Zlínská družina umí na litvínovském ledě zahrát a nebývale se jí pod Krušnými horami daří, neboť zde vyhrála již pošesté ze sedmi posledních vzájemných zápasů. Berani potřetí v letošní sezoně porazili Litvínov a v 25. minutě již měli třígólový náskok. Branky zaznamenali Antonín Honejsek, Pavel Kubiš a Michal Důras. Zlín hraje ve čtvrtek doma s Libercem.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:3Svěřenci trenérské dvojice Rostislav Vlach, Josef Turek hráli pouze na tři kompletní pětky. Na marodce je stále útočník Roman Vlach, s dvacítkou na světový šampionát do Kanady odletěli Petr Holík a Petr Zámorský. Útočník Marek Melenovský, který přišel na hostování zatím do konce ledna z Karlových Varů, nemohl nastoupit, neboť v zápase 32. extraligového kola již nastoupil v dresu Energie. V brance dostal přednost Luboš Horčička. Zápas začal minutou ticha za zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla. Hosté se radovali z vedení už po 77 vteřinách, když si Honejskovo nahození nešťastně srazil do vlastní branky obránce Kubát. Zlín byl nadále aktivnější a Linhartovu střelu od modré čáry kryl Franěk. Pak znovu zahrozil Honejsek a také Veselý. Domácí se osmělili až v závěru úvodní třetiny, ale kombinace Frolíka a Švéda Nylandera, jehož Litvínov zkouší, a Kubáta brankou neskončila. Ještě před pauzou mohl zvýšit náskok hostů Veselý.

Úvod druhého dějství vyšel opět lépe Zlínu a z mezikruží se trefil Kubiš. V další šanci hostů se ocitl Ondráček, ale těsně minul levou tyčku. Ve 25. minutě Důras přebruslil Brejčáka a zvýšil na 3:0. Domácím vykřesal naději za necelé dvě minuty Stříteský, jehož nahození od modré čáry skončilo za Horčičkovými zády. Severočechy branka nabudila k větší aktivitě a Nylanderův pokus zlikvidoval rychlým přesunem k tyčce Horčička. V závěru třetiny vystihl Leškovu chybnou přihrávku Hübl, ale zlínský brankář se při jeho únik opět vyznamenal.

V závěrečném dějství si Zlína hlídal dvoubrankový náskok a dobře bránil střední pásmo. Domácí se do šancí dlouho dostávali, a když už měl v 50. minutě možnost Kubinčák, tak jej vychytal Hořčička. Pokryl i příležitosti Trávníčka, Frolíka, Bojera a Hübla. Tým PSG Zlín vyhrál venku třetí zápas z posledních čtyř na soupeřově kluzišti. Ševcům se na litvínovském ledě velmi daří, neboť z posledních sedmi zápasů zde šestkrát vyhráli! Severočeši po reprezentační přestávce a předchozích pěti zápasech s bodovým ziskem (z toho čtyř vítězných) vyšli přičiněním Zlína poprvé naprázdno.

32. kolo Tipsport extraligy 2011/2012: HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. min Stříteský (Kubát, Hanzl) - 2. Honejsek, 22. Kubiš (Honejsek), 25. Důras (Leška, Hamrlík)

Vyloučení: 5:6 (V. Hübl, Trávníček, Kubinčák, Kubát, Jareš - Kubiš, Leška, Valenta, O. Veselý, Řezníček, Řezníček), navíc Trávníček z Litvínova na 10 minut