6.PSG Zlín0
7.HC Kometa Brno0
podrobnosti»

Aktuality

Berani vyšli po slabé úvodní třetině s Boleslaví poprvé v sezoně bodově naprázdno

04.12.2011 - Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín zaspal začátek zápasu na ledě Mladé Boleslavi a dva góly z hole Romana Tomase vyhnaly z branky Luboše Horčičku. Ve druhé třetině se trefil do zlínské sítě i bývalý kapitán Beranů Jaroslav Balaštík. Vlachova družina dokázala skórovat až za stavu 0:4, v přesilovce se trefil obránce Lukáš Galvas. Početní výhoda byla opět slabinou hry Zlína, neboť čtyři přesilovky zůstaly nevyužity. Tým PSG Zlín hraje v úterý doma s Kladnem.

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 4:1Trenérská dvojice Rostislav Vlach, Josef Turek se musela obejít bez zraněného obránce Dalibora Řezníčka. Do utkání nastoupila stejná sestava jako v předchozím vítězném zápase v Brně. Otazník byl nad startem zkušeného obránce Martina Hamrlíka (nachlazení), který nakonec odcestoval s mužstvem po ranním rozbruslení do dějiště utkání. Předchozí dva vzájemné duely Mladé Boleslavi a Zlína v sezoně vyhrál tým kapitána Petra Čajánka a Boleslavští od začátku dělali vše, aby se stejný scénář neopakoval znovu. Hned ve druhé minutě se dostal do nájezdu Tomas a střelou mezi betony posunul Mladou Boleslav do vedení. Tentýž útočník zvýšil o šest minut později na 2:0. Tomas si najel do útočného pásma, vystřelil zpoza obránce a kotouč proklouzal mezi betony gólmana Horčičky. Ten vzápětí opustil svou svatyni a přenechal místo Jakubovi Sedláčkovi. Jednadvacetiletý gólman ve zlínské brance udržel čisté konto jen necelých pět minut. Pak ho překonal z dorážky Bahenský a domácí vyhráli první třetinu 3:0.

Prostřední dvacetiminutovka začala přesilovkovou šancí Čajánka, který však zblízka trefil gólmana Hübla. V útoku byli nadále aktivní i domácí, ale Tomas ve dvou příležitostech odmítl završit hattrick. Čtvrtého gólu se Mladá Boleslav dočkala ve 29. minutě, kdy Cetkovský vyjel zpoza branky, přihrál najíždějícímu Balaštíkovi a bývalý hráč Zlína snadno skóroval do poloprázdné svatyně. Po sérii šancí před Hüblem ve 38. minutě poprvé skóroval také Zlín. Skrytá střela Galvase při přesilovce od modré skončila v brance.

Přestože se třetí třetina hrála s minimem přerušení, výkon obou týmů už zdaleka nebyl tak přímočarý. Ve 45. minutě mohl snížit Lučka, ale proti jeho střele zblízka Hübl zasáhl. Na opačné straně se pro změnu Podkonický s Bahenským při přečíslení dva na jednoho ani nedostali k zakončení. V závěru mohl skórovat také Vrbata, ale chyby zlínského obránce na modré nevyužil. Stav 4:1 po druhé třetině se do třetí sirény už nezměnil. Bruslařský klub vyhrál poprvé v letošní sezoně nad Zlínem, zatímco Vlachova parta neodehrála vydařený zápas a vyšla tentokráte bodově naprázdno.

28. kolo Tipsport extraligy 2011/2012: BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. min Tomas (Cetkovský, Balaštík), 7. Tomas, 11. Bahenský (Tomas), 29. Balaštík (Cetkovský) - 38. Galvas (Leška)

Vyloučení: 5:2 (Goertzen, Mikulík, Rýgl, Koma, Rýgl - O. Veselý, O. Veselý)