podrobnosti»

Aktuality

Tým PSG Zlín porazil Mladou Boleslav a vrátil se do čela extraligové tabulky

23.10.2011 - Zlin Press - Roman Ordelt

Článek byl aktualizován o snímky z utkání. Hokejová družina Rostislava Vlacha pokračuje ve vítězném tažení extraligou. Berani potvrdili roli favorita a na domácím ledě porazili poslední celek tabulky BK Mladá Boleslav. Branky zaznamenali Bedřich Köhler a Tomáš Linhart. Gólman Jakub Sedláček udržel poprvé v letošní sezoně čisté konto. Zlín využil zaváhání Jihočechů a posunul se opět do čela extraligové tabulky. Tým PSG Zlín hraje v úterý doma se Slavií utkání odloženého prvního kola.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:0V domácí sestavě scházela dvojice marodů Petr Zámorský (zraněná ruka) a Pavel Kubiš (lehký otřes mozku). Trenérská dvojice Rostislav Vlach, Josef Turek poslala od první minuty do branky Jakuba Sedláčka, který vychytal nájezdy na Slavii. Na zlínský led se vrátil bývalý kapitán Jaroslav Balaštík, který od léta hraje právě v Bruslařském klubu. Management Boleslavi provedl o víkendu trejd, když do Vítkovic odešel na hostování útočník Pabiška a opačným směrem putoval Svačina. Ten nastoupil ve Zlíně poprvé v dresu svého nového zaměstnavatele.

Středočeši měli hned na začátku zápasu výhodu přesilové hry, když ve druhé minutě odešel na trestnou lavici Veselý za hákování. Boleslav si vytvořila bezzubý tlak a brankář Zlína Sedláček neměl práci.  V páté minutě se vyskytla přesilová hra i na straně Zlína, nicméně domácí ji sehráli ještě hůře než Boleslav. Až v závěru početní výhody dotíral před gólmanem Hüblem hbitý Důras a střela Veselého skončila vedle tyčky. Berani nevyužili následně ani další početní výhodu. Při Sýkorově prohřešku mohli střelecký účet zápasu otevřít hosté. Po Tomasově nahrávce číhal u levé tyčky Stieler, ale přízemní střelou na Sedláčka nevyzrál.  Diváci se úvodní branky dočkali na konci 19. minuty. Zlínští se usadili v útočném pásmu, Hamrlíkovu střelu od modré čáry tečoval do sítě Köhler, který v letošní sezoně zaznamenal již osmou trefu.

Zlín na začátku druhé třetiny nevyužil přesilovku, ale poté si vytvořil tlak. Na přihrávku Holíka zpoza branky si najel Tesařík, poté měl dvakrát šanci Leška a brankář Hübl byl v jednom ohni střel. Vlachova družina poté špatně vystřídala a nabídla hostům šanci. Za zmínku stojí střela Balaštíka, ale na bývalého spoluhráče Sedláčka nevyzrál.   Domácí využili v polovině utkání bleskově přesilovku při prohřešku Rýgla po pouhých čtrnácti vteřinách. Po přesné kombinaci a velkém přehledu Lešky si najel na jeho přihrávku Linhart a přesnou střelou dostal Berany do dvoubrankového vedení. Zlínští hráči jeli při oslabení ve 32. minutě tři na jednoho, ale v rozhodujícím okamžiku Köhler ztratil kotouč za sebou. Emoce rozpoutal zákrok Kanaďaňa Goertzena na zlínského forvarda Jiřího Ondráčka, který měl dohru u boleslavské svatyně v podobě šarvátky Míky a Baldwina. Kanadský hráč ve službách Bruslařského klubu vyfasoval čtyři minuty. Zanedlouho hákoval Žabka a Zlínu se naskytla více než minutová přesilovka pět na tři. Zlín si počínal až příliš profesorsky a nedokázal využít ani následnou výhodu pět na čtyři. Berani sice dobře kombinovali, vyměnili si spoustu přihrávek, ale k vážnější šanci se nedostali. Hosté mohli zkorigovat nepříznivý stav při vyloučení Čecha, ale naráželi na bezchybný výkon brankáře Sedláčka.

Domácí mohli zvýšit dvougólový náskok na začátku třetí části, když po Leškově křižné přihrávce pálil Galvas těsně vedle pravé tyčky. Zlín byl nadále aktivnější, zatímco Bruslařský klub působil odevzdaným dojmem. Při vyloučení Důrase se hosté ani nedostali do útočného pásma. Boleslav měla kontaktní gól paradoxně při vlastním oslabení, když Bahenský najel před Sedláčka, ale kotouč skončil pouze na Sedláčkově betonu. Zlín mohl přidat čtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby třetí gól, ale Köhler při rychlém přečíslení trefil jen boční tyč. Hokejisté z města automobilů dlouho vzdorovali, nicméně doplatili opět na střeleckou neschopnost a Vlachova družina potřetí v řadě vyhrála. Zatímco vedoucí Budějovice doma překvapivě odevzdaly všechny body Litvínovu, tým PSG Zlín se vrátil do čela extraligové tabulky! To před sezonou nečekal zřejmě ani největší optimista.

15. kolo Tipsport extraligy 2011/2012: PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky:  19. min Köhler (Hamrlík, Leška), 30. Linhart (Leška, Čajánek)

Vyloučení: 7:9 (O. Veselý, T. Sýkora, hráčská lavice, Míka, Míka, F. Čech, Důras - Mikulík, Výborný, Čutta, Rýgl, Baldwin, Baldwin, Žabka, Výborný, Cetkovský)