podrobnosti»

Aktuality

Bravo! Mladíci Zámorský a Holík zařídili body z Litvínova. Berani dotáhli Severočechy na čele extraligy

30.09.2011 - Zlin Press - Roman Ordelt

Článek byl aktualizován o snímky z utkání. Hokejistům Zlína se na litvínovském ledě nebývale daří. Tým PSG Zlín uspěl pod Krušnými horami popáté z šesti posledních vzájemných zápasů a v letošní Tipsport extralize bodoval v každém zápase. První extraligový gól zaznamenal junior Petr Zámorský a v nájezdech rozhodl v šesté sérii další mladík Petr Holík. Vlachova parta dotáhla Severočechy v čele extraligové tabulky, oba týmy mají vedle stejného bodového zisku a i shodné skóre!

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:2 po samostatných nájezdechTým PSG Zlín odjel na sever Čech po ranním rozbruslení na zimním stadionu Luďka Čajky. Trenérská dvojice Rostislav Vlach, Josef Turek vítěznou sestavu z předešlého utkání s Pardubicemi nezměnila. V brance dostal opět příležitost Luboš Horčička, který vévodí extraligovým statistikám.

Berani měli již ve 2. minutě výhodu přesilové hry, kterou však nedokázali využít. Jedinou vážnější střelu v podání Linharta zneškodnil Volke. Domácí brankář bez problémů zlikvidoval i následnou střelu Kubiše. V 6. minutě měl dvakrát na holi vedoucí gól Lukeš, ale při první střele netrefil branku a druhý pokus zneškodnil Horčička. Následovaly šance Ručinského, Hanzla a Jareše, ale všechny pokusy domácích pochytal hostující brankář. V další příležitosti Litvínova se ocitl Hujsa, ale jeho pokus skončil na horní síťce hostující branky. V polovině úvodního dějství vypálil z mezikruží Kubinčák, následovala Majdanova střela, ale vše pochytal zlínský fantom. Na druhé straně prověřil Volkeho hostující kapitán Čajánek, ale stav zůstal bez branek. V poslední minutě opět hostujícím borcům zatopila druhá domácí formace, ale Trávníček ani Hanzl Vervu do vedení nedostali.

Ve 27. minutě vypálil z otočky Gerhát, ale Hořčička si s jeho pokusem poradil. Za hosty se připomněl Linhart, který tvrdě vypálil od modré, ale Volke skvěle vyjel a zmenšil tak střelecký úhel. Ve 35. minutě se z ničeho nic zjevil před domácí brankou Finsterle, ale Volke svůj tým podržel.

Ve 46. minutě mohli otevřít skóre Kubinčák s Hüblem, jejich přečíslení však gólem neskončilo. O dvě minuty později se již domácí radovali, když se parádně trefil Stříteský. Hosté se hnali za vyrovnáním a pomohla jim k tomu dlouhá přesilová hra pět na tři, při které Čajánek bekhendem netrefil prázdnou branku. Vše mu však vynahradil spoluhráč Zámorský, který svým premiérovým gólem srovnal stav na 1:1. V závěru třetí třetiny měl velkou šanci Sýkora, ale Volke svůj tým podržel. Následovala šance Holíka, která ale skončila na tyči.

V prodloužení domácí nevyužili početní výhodu a tak rozhodovali nájezdy, které si Zlín vyzkoušel v sezoně již potřetí. Za domácí se trefil Lukeš, za Zlín korigoval Leška. Výhru hostům zajistil až v šesté sérii mladík Holík. Berani vyhráli i třetí utkání na cizím ledě a bodovali zatím ve všech pěti odehraných zápasech.  Potřetí z pěti duelů Zlína v letošní extralize střetnutí dospělo do samostatných nájezdů a podruhé se v nich radovali Berani. Devatenáctiletý juniorský útočník Petr Holík vsítil podruhé v řadě vítězný gól. Po trefě do sítě Pardubic rozhodl i samostatné nájezdy na livínovském ledě. Zlínské hokejisty najdeme v čele extraligové tabulky, klobouk dolů!

6. kolo Tipsport extraligy 2011/2012: HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 48. min Stříteský (Trávníček) - 53. Zámorský (Čajánek, Hamrlík), rozhodující nájezd Holík.

Samostatné nájezdy: I. Lukeš +, Hamrlík -, II. Hanzl -, Leška +, III. Hübl -, Čajánek -, IV. Hamrlík -, Lukeš -, V. Leška -, Hujsa -, VI. Holík +, Ručinský -

Vyloučení: 9:9 (Jareš, Stříteský, Kubinčák, Lukeš, Pojkar, Černošek, Trávníček, Majda, Kubát - T. Sýkora, Kubiš, Köhler, Tesařík, Řezníček, Köhler, Tesařík, Řezníček, T. Sýkora)